ČSOB spustila podporu pro NFC platby a to bez operátorů

V zahraničí (na západě) už je to zcela běžné, ale u nás něco takového prozatím chybělo. ČSOB začalo před pár dny nabízet první aplikaci pro NFC platby, která odstřihne mobilní operátory. Jedná se vůbec o první aplikaci u nás, která posouvá mobilní operátory na druhou kolej.

Pořiďte si Lenovo Moto G4 v jednom z 78 českých obchodů za nejnižší ceny již od 4 953 Kč. Porovnat obchody.

Mobilní NFC platby u nás vůbec nepatřili k těm rozšířeným. Nyní se ale zablýsklo na lepší časy. ČSOB jako první banka vydala aplikaci, která již není závislá na mobilních operátorech. Jedná se o aplikaci NaNákupy, která vyžaduje minimálně Android 4.4 KitKat, nebo vyšší. Do aplikace můžete vložit údaje o kreditních i debetních kartách MasterCard a Visa. Velmi dobré je i to, že není potřeba mít zapnuté data, nebo být připojen k Wi-Fi síti.

ČSOB a NFC platba

Zatím se sice nejedná o tak pokročilé řešení, které nabzejí aplikace jako Android Pay, Samsung Pay a Apple Pay. Ale ty se prozatím České republice úspěšně vyhýbají. Na podobném vlastním řešením pracuje také už i Komerční banka a Česká spořitelna. ČSOB chce do konce letošního roku do aplikace NaNákupy přidat i další funkce. Třeba platbu na internetu, spravovat nastavení karet nebo sledovat transakční historii.

Zaujal vás Lenovo Moto G4? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 78 českých obchodů za cenu od 4 953 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince ČSOB spustila podporu pro NFC platby a to bez operátorů

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Microsoft uzavřel další patentovou dohodu, tentokrát budou jeho aplikace předinstalované na telefon Lenovo (Motorola) -
Nová chyba Qualcommu ohrožuje zařízení s Androidem -
Lenovo uvedlo novou generaci levného smartphonu Moto E3 -
Lenovo představilo Moto G4 ve třech variantách (G4, G4 Plus a G4 Play) -
Prošel benchmarkovým testem model Moto X (2016)? -
Zaujal vás Lenovo Moto G4? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 78 českých obchodů za cenu od 4 953 Kč. Zobrazit nabídky >>