Nová chyba Qualcommu ohrožuje zařízení s Androidem

V minulých dnech proběhla bezpečnostní konference Def Con, která poukázala na čtyři nové bezpečnostní chyby v operačním systému Android. V potencionálním ohrožení jsou tak milióny zařízení s Androidem, které pohání procesor právě od Qualcommu.

Pořiďte si Lenovo Moto G4 v jednom z 78 českých obchodů za nejnižší ceny již od 4 953 Kč. Porovnat obchody.

Chyba útočníkovi dovoluje získat vyšší práva a to bez upozornění systému, chyba se má týkat Androidu 6 a všech předešlých verzí. Další tři chyby už se dočkaly bezpečností záplaty, ale na opravu té poslední si budeme muset nějakou dobu počkat. Chyba může způsobovat dovolení útočníkovi udělat ROOT telefonu, v dalším případě dovoluje útočníkovi získat úplný přístup k Vašim datům.

Nová chyba Qualcommu ohrožuje zařízení s Androidem

Záplata zatím existuje jen pro modely Nexus 5X a Nexus 6P. Na opravu ze strany ostatních výrobců se musí nějakou dobu počkat, navíc se určitě nedočkají všichni. Tvůrci antiviru Check Point Software uvolnili nástroj QuadRooter Scanner, díky kterému si můžete zkontrolovat, zda-li je chybou ohroženo i Vaše zařízení. Pokud budete chybou zasaženi, tak by jste se měli vyvarovat instalaci aplikací z neznámých zdrojů.

Zaujal vás Lenovo Moto G4? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 78 českých obchodů za cenu od 4 953 Kč. Zobrazit nabídky.

Názory k novince Nová chyba Qualcommu ohrožuje zařízení s Androidem

Buďte první a podělte se s ostatními o svůj názor či komentář ;)

Přidej svůj názor

Další novinky

Microsoft uzavřel další patentovou dohodu, tentokrát budou jeho aplikace předinstalované na telefon Lenovo (Motorola) -
Lenovo uvedlo novou generaci levného smartphonu Moto E3 -
ČSOB spustila podporu pro NFC platby a to bez operátorů -
Lenovo představilo Moto G4 ve třech variantách (G4, G4 Plus a G4 Play) -
Prošel benchmarkovým testem model Moto X (2016)? -
Zaujal vás Lenovo Moto G4? Nyní si ho můžete pořídit v jednom z 78 českých obchodů za cenu od 4 953 Kč. Zobrazit nabídky >>